Profilaktyka Raka Piersi

Zbadaj piersi bezpłatnie !

Zapraszamy do wykonania mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

59 8342281 wew. 320

Program adresowany jest do kobiet, które:

• są w wieku 50-69 lat (rocznik 1947 - 1966) ,
  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi w ubiegłym roku pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach,
  • nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi.

Zapisy na badania przyjmuje Poradnia Promocji Zdrowia SP ZOZ w Człuchowie, mieszcząca się w budynku szpitala, wejście do Pogotowia, na pierwszym piętrze, gabinet Nr 2. Poradnia Promocji Zdrowia  jest czynna  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30, a we wtorki w godz. 11.00-17.30, nr tel. 59 8342281 wew. 320. Badanie  mammograficzne poprzedzone jest wypełnieniem ankiety.
Prosimy o zabranie ze sobą  dokumentu z numerem PESEL  oraz - jeżeli jest to możliwe- zdjęcia lub wynik z poprzedniej mammografii

Mammografia jest rentgenowskim badaniem piersi i obecnie najlepszym sposobemwykrywania eczesnego raka. Badania kliniczne wykazały, że kobiety ragularnie wykonujące mammografię, w przypadku wykrycia raka mają szansę na pełne wyleczenie.

Badanie Mammograficzne można wykonać w Pracowni RTG w SPZOZ Człuchów