Zmiany w Człuchowskim Szpitalu

Rejestracja TK/USG

Dyżury Aptek

Zmiany w Człuchowskim Szpitalu

l lipca została zapoczątkowana realizacja programu naprawczego szpitala w Człuchowie. Zmiana profilu szpitala to najbardziej racjonalne rozwiązanie przy uwzględnieniu rzeczywistych potrzeb demograficznych lokalnej społeczności oraz problemów związanych z brakami kadrowymi, jak również finansowymi dotykającymi szpitale, takie jak nasz.

W myśl założeń programu naprawczego świadczenia zabiegowe przejął od placówki w Człuchowie szpital specjalistyczny w Chojnicach. W Człuchowie rozwijane będzie natomiast leczenie o charakterze zachowawczym. W szpitalu pozostanie oddział chorób wewnętrznych powiększony o 20 łóżek, a także oddziały pediatryczny i psychiatryczny. Zwiększona została też liczba łóżek w hospicjum stacjonarnym i zakładzie opiekuńczo-leczniczym. W planach jest wydzielenie w tym ostatnim zakładzie dziesięciu specjalnych łóżek dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Niebawem powinien rozpocząć działalność na terenie szpitala ośrodek psychiatrii środowiskowej dla dzieci i młodzieży. Z myślą o chorobach cywilizacyjnych nasza lecznica chce też rozwijać ambulatoryjną opiekę specjalistyczną ze szczególnym uwzględnieniem kardiologii, onkologii oraz endoskopii przewodu pokarmowego. Z satysfakcją pragniemy poinformować, że udało nam sic pozyskać do pracy nowych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a także specjalistów do poradni chirurgicznej i ginekologiczno-położniczej. Ich praca już w tej chwili jest pozytywnie oceniana przez pacjentów.

Co warte podkreślenia, program naprawczy jest realizowany bez zwolnień grupowych, a wszyscy pracownicy przeniesionych oddziałów zachowali ciągłość zatrudnienia zgodnie z zapisami paragrafu 23' Kodeksu Pracy.

Nawiązując do wzbudzającej niepotrzebne emocje kwestii przyszłości oddziału dziecięcego chcielibyśmy poinformować, że w celu jego dostosowania do obowiązujących wymogów sanitarnych zapadła decyzja o jego jak najszybszym wyremontowaniu z funduszy Starostwa Powiatowego w Człuchowie. Skutkiem tej decyzji będzie wprawdzie zawieszenie funkcjonowania oddziału dziecięcego od 1 sierpnia do 30 września 2020 roku, a więc w okresie kiedy to, jak wynika z analiz, na oddziale przebywa zazwyczaj minimalna liczba dzieci, ale za to od 1 października mali pacjenci trafią na wyremontowany, kolorowy i bardziej przyjazny im oddział.

Pragniemy ponadto poinformować, że Szpital wraz ze Starostwem Powiatowym prowadzi z Bankiem PKO BP zaawansowane rozmowy mające na celu poprawę kondycji finansowej placówki w oparciu ojej restrukturyzację.

Jako dyrekcja Samodzielnego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Człuchowie, chcielibyśmy wyrazić nasze głębokie przekonanie, że współpraca ponad podziałami na rzecz szpitala wszystkich ludzi dobrej woli, pozwoli zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom Powiatu Człuchowskiego oraz stabilny rozwój naszego Szpitala, a także zachowanie w nim miejsc pracy.

Pobierz plik PDF